-10% od 199 zł   z kodem: MAJ   Masz tylko: 
0
MENU

Napoje izotoniczne najlepsze na lato

Napoje izotoniczne najlepsze na lato

Napoje izotoniczne - po co stosować?

Podczas intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza w okresie występowania wysokich temperatur, nawodnienie organizmu jest rzeczą niezwykle istotną. Ma to znaczący wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i parametry fizyczne. Zwiększona potliwość to powód, by sięgać częściej nie tylko po wodę, ale również po napoje izotoniczne, gdyż razem z potem z naszego ciała wydostają się cenne minerały.

Słodkie napoje z marketów czy nawet soki, nie zawsze są dobrym wyborem. Do tego w dzisiejszych czasach panuje wręcz moda na spożywanie dużej ilości napojów energetycznych. Idziemy na spacer – energetyki na drogę; za 30 minut trening – wypijemy energetyka dla pobudzenia; zbliża się sesja – czas na energetyka dla lepszej koncentracji. Błąd! Mimo swoich walorów pobudzających, wynikających głównie z obecności kofeiny oraz tauryny, podczas cięższej sesji treningowej zdecydowanie lepszym wyborem będzie niegazowana woda lub napój izotoniczny. Napoje energetyczne nie gaszą pragnienia, mogą je nawet wzmagać i nasilać wypłukiwanie składników mineralnych. Nie wspominając już o tym, że są to zazwyczaj napoje gazowane, co nie jest dobre dla naszego układu pokarmowego, tym bardziej przed wysiłkiem fizycznym. Izotoniki pozwalają natomiast zachować optymalne nawodnienie, uzupełnić straty elektrolitów i zahamować pragnienie. Cała ich „magia” tkwi w odpowiednich proporcjach minerałów i węglowodanów. Do tego dochodzi jeszcze kwestia rozcieńczenia w wodzie, czyli charakter roztworu.

ISOTONIC SPORT – izotonik w proszku
OR: 10690 / SO: 90 / ORF: 90

Formuła węglowodanowo-elektrolitowa nawadniająca organizm podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

  • Napój izotoniczny dla sportowców;
  • Zawiera minerały takie jak sód, chlor, wapń i magnez;
  • Izotonik w proszku zawiera L-karnitynę, taurynę i kompleks witamin z grupy B, w tym witaminę B6;
  • Doskonały również w upalne dni;
  • Dostępny w trzech przepysznych i orzeźwiających smakach.
29,99
Kup teraz
ISOTONIC SPORT EFFERVESCENT - tabletki musujące z elektrolitami
OR: 10610 / SO: 60 / ORF: 60

Pomarańczowe tabletki musujące z witaminami i minerałami.

  • Postać tabletek musujących;
  • Smak pomarańczowy;
  • Zapewniający szybkie nawodnienie podczas i w trakcie wysiłku.
11,99
Kup teraz
Napój węglowodanowo-elektrolitowy ISOFASTER
OR: 7500 / SO: 40 / ORF: 40

Roztwór węglowodanowo-elektrolitowy z witaminami.

  • Kompozycja węglowodanów, witamin i elektrolitów;
  • Roztwory węglowodanowo-elektrolitowe zwiększają wchłanianie wody podczas ćwiczeń fizycznych i pomagają utrzymać wytrzymałość podczas długotrwałych ćwiczeń wytrzymałościowych;
  • Zawiera witaminę B6, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
  • Zawiera źródło fenyloalaniny;
  • Dwa smaki - wieloowocowy lub cytrynowy.
4,99
Kup teraz

Napoje izotoniczne na nawodnienie

IzotonikiOdpowiednie nawodnienie organizmu jest istotne dla jego prawidłowej pracy, a zatem także dla naszych osiągów treningowych. Właściwie nawodnione komórki naszych mięśni, to odpowiednie warunki rozwojowe np. pod względem sprawnego przesyłania impulsów nerwowych i optymalizacji skurczów. Wszystko to ma niebagatelne znaczenie dla wzrostu parametrów fizycznych (siła, wytrzymałość) i ostatecznie dla przyspieszenia generowania masy mięśniowej. W takich warunkach o wiele lepiej reagujemy na zwiększenie obciążeń treningowych. Prawidłowe nawodnienie będzie również bardzo korzystne dla naszych stawów, co ma również duże znaczenie i to nie tylko podczas treningu.

Jakie napoje izotoniczne wybrać?

Napoje izotoniczne (np. Trec ISOFASTER) to zestawienie węglowodanów i minerałów w optymalnych proporcjach. Węglowodany, jakie znajdziemy najczęściej w takich napojach to: maltodekstryna, fruktoza i dekstroza. Niektórzy mogą być sceptycznie nastawieni głównie z uwagi właśnie na ich zawartość, jednak znajdują się one tutaj w ilościach minimalnych, niezbędnych dla nawodnienia i uzupełnienia sił trenującego. Węglowodany w tym przypadku będą służyły wyrównaniu potencjału energetycznego i uzupełnieniu strat energetycznych. Poprawie ulegnie również nasza gospodarka wodno-elektrolitowa. Wraz ze zwiększającym się wysiłkiem oraz wydalanym potem, rosną straty oraz wykorzystanie witamin i minerałów. Stąd znajdziemy w izotonikach witaminę C, E, czy witaminy z grupy B, cechujące się potencjałem antyoksydacyjnym oraz optymalizacją funkcji psychofizycznych; a także minerały: magnez, sód, potas, których podczas wysiłku tracimy najwięcej, a których obecność potrzebna jest do usprawnienia impulsów nerwowych i ogólnej pracy układu nerwowego oraz krwionośnego. Z wymienionych tu minerałów najistotniejszy jest sód. Zazwyczaj dążymy do obniżania jego zawartości w organizmie, jednak w tym przypadku posłuży on za element usprawniający transport innych składników oraz ureguluje nasz poziom nawodnienia. Napój izotoniczny realnie gasi pragnienie – nawadnia, a nie odwadnia – czego nie można powiedzieć o energetykach czy innych napojach gazowanych. Warto też wspomnieć, iż stany odwodnieniowe mogą prowadzić do ogólnego osłabienia mięśni i motoryki oraz do niekorzystnych zaburzeń w przemianach energetycznych.

Skład napoju izotonicznego jest zbliżony do składu naszych płynów ustrojowych. Samo stężenie węglowodanów jest tu o wiele niższe, niż w napojach słodzonych i sprzyja nawodnieniu, zachowaniu energii psychofizycznej oraz znacznemu podniesieniu efektów treningowych. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza latem.