Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt ALA

ALA jest to kwas tłuszczowy obecny w mitochondriach. Jest niezbędnym czynnikiem wpływającym na metabolizm energetyczny w organizmach ludzi. A mówiąc ludzkim językiem jest to substancja (podobnie jak koenzym), która musi być dostępna, aby inna substancja (taka jak enzym) mogła dać określony efekt.

Jak działa ALA?

Kwas alfa-liponowy (ALA) to mitochondrialny kwas tłuszczowy, który jest silnie zaangażowany w metabolizm energetyczny. Jest syntetyzowany w ciele i może być spożywany poprzez jedzenie mięsa. Jest również minimalnie obecny w niektórych owocach i warzywach.

Dodatkowo, gdy występuje w wystarczających ilościach, kwas alfa liponowy działa jako przeciwutleniacz. Zwiększenie ilości kwasu alfa liponowego poprzez suplementację może być pomocne w spełnieniu tej istotnej funkcji.

Połączenie tych dwóch cech sprawia, że kwas alfa liponowy jest wyjątkowym przeciwutleniaczem. Twoje ciało w rzeczywistości produkuje kwas alfa-liponowy, ale jego uzupełnienie zapewnia korzyści wykraczające poza jego udział w metabolizmie węglowodanów. Na początek, kwas alfa liponowy może dezaktywować wolne i rozpuszczalne w wodzie wolne rodniki i tym samym chronić zarówno lipoproteiny, jak i błony komórkowe żaden inny antyoksydant nie może tego zrobić. Bardziej zrozumiale mówiąc kwas alfa-liponowy, pomaga usunąć toksyny z organizmu, poprawiając ogólny stan zdrowia.

W postaci suplementu wykazał korzyści dla różnych postaci utleniania i stanu zapalnego. Efekty te chronią przed chorobami serca, chorobami wątroby, cukrzycą i schorzeniami neurologicznymi związanymi ze starzeniem.

ALA Właściwości zastosowanie i dawkowanie

ALA jest silnym związkiem przeciwutleniającym

Działa z mitochondriami i naturalnymi mechanizmami obronnymi antyoksydantów. ALA jest również postrzegany jako związek przeciwstarzeniowy, ponieważ może on odwrócić część uszkodzeń utleniacza związanych z efektami starzenia.

Wciąż jeszcze nie został porównany z lekami referencyjnymi, ale został poddany metaanalizie i wydaje się bardziej skuteczny niż inne opcje zmniejszania bólu nerwów związanych z cukrzycą. Brak porównania referencyjnego i pewne dowody sugerujące brak efektu, uniemożliwiają uzyskanie silnejnoceny.

https://www.bodybuilding.com/fun/ala.htm
https://examine.com/supplements/alpha-lipoic-acid/