-10% od 199 zł   z kodem: ABS10   Masz tylko: 
0
MENU

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Spalacz tłuszczu to popularne suplementy, które znacznie przyspieszają redukowanie poziomu zmagazynowanej tkanki tłuszczowej i ograniczają jej dalsze odkładanie. Mimo wysokiej skuteczności, często zastanawiamy się nad bezpieczeństwem stosowania suplementu. Czy słusznie?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od składników obecnych w suplemencie i stanu zdrowia osoby przyjmującej. Mimo wszystko, w pierwszej kolejności, powinniśmy sięgać po środki dobrej jakości i od sprawdzonych firm, w których nie ma śladu substancji zabronionych.

spalacz tłuszczuKtóry spalacz tłuszczu jest najsilniejszy?

Za najskuteczniejsze i zrazem najmocniejsze spalacze tłuszczu uznaje się te o działaniu termogenicznym. Częstym składnikiem tego typu suplementów jest kofeina, zaliczana do silnych stymulantów. Pobudza układ nerwowy, dodaje energii, a jednocześnie wpływa na koncentrację, co jest szczególnie istotne w warunkach dość dużego deficytu kalorii. Poza tym, stymuluje termogenezę i przyspiesza tempo metabolizmu, dzięki redukcja tkanki tłuszczowej przebiega znacznie sprawniej. Klasyczne fat burnery o działaniu pobudzającym nie są polecane osobom z problemami na tle układu nerwowego czy sercowo – naczyniowego. Zatem na obecności kofeiny nie skorzystają osoby cierpiące choćby na nadciśnienie. Ponadto, kofeinowe spalacze tłuszczu nie wyjdą na dobre w przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej.

spalacze tłuszczuAlternatywne spalacze tłuszczu.

Za bezpieczną alternatywę termogenicznych spalaczy uznaje się związki lipotropowe. Pełnią rolę aktywatorów procesów odpowiedzialnych za regulowanie masy ciała i nierzadko uczestniczą w przemianach tłuszczowych. Co więcej, spełniają się w roli transporterów molekuł tłuszczowych i pozytywnie oddziałują na profil lipidowy organizmu oraz gospodarkę cholesterolową. W spalaczach lipotropowych można też znaleźć sterole roślinne, które wpływają pozytywnie na stan i funkcjonowanie narządów wewnętrznych, zabezpieczając poniekąd przed ich stłuszczaniem. Nie wspominając już o podniesieniu ogólnej odporności organizmu.

Podsumowując, spalacze tłuszczu są bezpieczne, aczkolwiek niektóre ich rodzaje nie powinny być stosowane przez osoby z konkretnymi schorzeniami. Wówczas można sięgnąć, bo delikatniejsze, ale wcale nie mniej skuteczne w kontekście spalania tkanki tłuszczowej, lipotropy.