-15% od 199 zł   z kodem: TATA15   Masz tylko: 

Jak schudnąć z brzucha – 10 skutecznych sposobów

Jak schudnąć z brzucha – 10 skutecznych sposobów

Dieta

12 stycznia 2022, Redakcja Trec

Skuteczne odchudzanie obwarowane jest wieloma czynnikami. Wymienimy najważniejsze zasady, o których powinniśmy pamiętać chcąc trwale schudnąć z brzucha:

1. Jak schudnąć z brzucha - trenuj go każdego dnia

Mięśnie brzucha to mięśnie posturalne, które pracują cały czas pełniąc funkcję stabilizującą. Wzmacniaj je każdego dnia - wystarczy systematyczna, poranna sesja trwająca 10–15 minut. Wykonując zwykłe spięcia czy unoszenia nóg i miednicy, pamiętaj o zachowaniu prawidłowej pozycji w ćwiczeniach. Skuteczna praca mięśni brzucha wymaga zaokrąglenia pleców, szczególnie w odcinku lędźwiowym („koci grzbiet”). Nigdy nie wykonuj ćwiczeń na mięśnie brzucha z wyprostowanymi plecami. Mogą one zwiększać bolesność odcinka lędźwiowego kręgosłupa i prowadzić do przeciążenia mięśnia biodrowo-lędźwiowego.

2. Upewnij się, czy wydęty brzuch nie wynika ze źle ukształtowanej lordozy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Wiele szczupłych pań nie jest zadowolonych ze swojej sylwetki, gdyż jest ona szpecona przez nieestetyczny, wydęty brzuch. Marzą one o tym, aby mieć płaski brzuch. Tak naprawdę często brzuch w tym przypadku nie jest przesadnie otłuszczony, a staje się wystający w wyniku zbyt pogłębionej lordozy w odcinku lędźwiowym.

Same ćwiczenia na płaski brzuch mogą okazać się niewystarczające. Poza tym, gdy będą wykonywane w sposób niepoprawny (bez zaokrąglenia pleców), mogą przyczynić się do pogłębienia tej anomalii. W tym przypadku, chcąc osiągnąć płaski brzuch, należy wdrożyć odpowiednie ćwiczenia rozluźniające napięty mięsień prostownika grzbietu, które pozwolą złagodzić przesadną lordozę lędźwiową.

3. Jak schudnąć z brzucha - poświęć czas na ćwiczenia aerobowe

Chcąc schudnąć z brzucha koniecznie pomyśl o regularnym treningu aerobowym. Może to być sesja na rowerku stacjonarnym lub szybki marsz. Warto mieć na uwadze, aby mięśnie brzucha były cały czas choć trochę napięte - to je wzmocni, ale zapewni Ci też "trzymanie" kręgosłupa, co jest szczególnie ważne, jeśli chcesz uniknąć kontuzji i niepotrzebnego bólu. Trening taki, jeżeli ma zaangażować tkankę tłuszczową, powinien trwać 30–40 minut. Pamiętaj, że tłuszcz gromadzący się w okolicach brzucha jest podatny na bodźce wysiłkowe, stąd chcąc zgubić brzuch nigdy nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Prowadząc aktywny tryb życia, pij dużo wody!

Przeczytaj także artykuł Ćwiczenia na brzuch w domu - 6 najlepszych ćwiczeń

4. Pij wodę

Jeśli chcesz pozbyć się dodatkowych kilogramów, sięgnij po wodę - to wróg nr 1 tłuszczu, który należy do tkanek o najmniejszej zawartości wody. Woda pozwala rozbić zbite struktury tłuszczowe, dzięki czemu organizm może zacząć wykorzystywać je w celach energetycznych (spalanie). Proces odchudzania jest złożony, więc warto wspierać go odpowiednim nawodnieniem organizmu. Ale uwaga! Napoje słodzone się nie liczą - zawierają mnóstwo kalorii, są przeciwieństwem odpowiedniej diety i przeciwnikami procesu odchudzania. Dopuszczamy zieloną herbatę. Jest ona niskokaloryczna, a zawarte w niej teofilina i kofeina przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej[1].

5. Jak schudnąć z brzucha - planuj regularne posiłki

Naucz się regularnego spożywania posiłków. Nieplanowane, nieregularne jedzenie prowadzi do wahań poziomu cukru, nadmiernie stymuluje apetyt i w prosty sposób prowadzi do przejedzenia. Nie od dziś wiadomo, że lepiej jeść w ciągu dnia częściej, ale niewielkie porcje, niż np. 3 przesadnie duże porcje. Jednorazowe przyjęcie dużej ilości pokarmu będzie tylko rozpychać żołądek, w wyniku czego brzuch stanie się wydęty. Z kolei pomijanie posiłków może spowodować nagłe ataki głodu, które nie tylko są niekomfortowe, ale także mogą przeszkodzić w procesie odchudzania.

6. Jak schudnąć z brzucha - zacznij jeść więcej białka

Białko to przyjaciel odchudzania. Z metabolizmem tego składnika pokarmowego organizm ponosi największe wydatki energetyczne, stąd sprzyja on powstawaniu ujemnego bilansu energetycznego, którego zaistnienie zmusza organizm do naruszenia depozytu tłuszczowego. Jeżeli szukasz urozmaicenia w diecie, możesz jeść chude mięso lub chudy nabiał (np. twaróg) lub wprowadzić do diety przepyszną odżywkę białkową np. WHEY 100 NEW FORMULA firmy Trec Nutrition, którą możesz uzupełniać swoją dietę w dodatkowe źródła białka. Taki pyszny koktajl da Ci także uczucie sytości!

Białko zawarte w warzywach strączkowych, tj. groch, fasola czy soczewica, będzie dobrą alternatywą dla osób wiernych swojej diecie wegańskiej/wegetariańskiej. Jeśli interesują Cię produkty wysokobiałkowe, ale nie pochodzenia zwierzęcego, możemy zaproponować Ci SOY PROTEIN ISOLATE od Trec. Możliwości jest wiele - decyzja należy do Ciebie!

7. Jak schudnąć z brzucha - uważaj na węglowodany oraz produkty „light” i „fit”

Głównym winowajcą gromadzenia tkanki tłuszczowej są węglowodany, a właściwie ich nadmiar. Często wpadamy w pułapkę marketingową produktów z linii „light” czy „fit”. Owszem, ich kaloryczność jest obniżona i najczęściej liczba kalorii wynika z eliminacji tłuszczu. Niestety miejsce kalorycznego tłuszczu zajmują węglowodany, które w nadmiarze prowadzą do wahań cukru i stymulowania lipogenezy, czyli "odkładania" tkanki tłuszczowej.

Jeżeli chcesz schudnąć z brzucha zacznij czytać etykiety produktów i ich składy. Stosowanie produktów "pseudofit" w ramach codziennej diety będzie znacznie spowalniać proces odchudzania. Cukier i węglowodany proste (także pod postacią syropu glukozowo–fruktozowego) są niemal wszędzie, a to właśnie one uniemożliwiają schudnięcie z brzucha. Zbyt wysoki poziom cukru nie sprzyja odchudzaniu.

8. Jak zrzucić oponkę - nasil przemiany termiczne w okolicach brzucha

Efektywnie spalanie tkanki tłuszczowej, szczególnie tej z okolic brzucha, to także intensyfikacja procesów termogenezy, czyli produkcji ciepła. Gdy chcesz schudnąć z brzucha, warto na czas treningu zakładać pas wyszczuplający od Trec, który zwiększy zaangażowanie tkanki tłuszczowej tych okolic.

Innym sposobem na zwiększenie wydatków energetycznych organizmu związanych z termogenezą jest stosowanie spalaczy tłuszczu z grupy termogeników. Suplementy typu CLENBUREXIN czy REDEXXznacznie podkręcą termogenezę nawet wtedy, gdy nie będziesz trenować!

9. Wykorzystaj działanie lipotropowe spalaczy tłuszczu

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej, jest jeszcze jedna opcja. Lipotropy to substancje stymulujące proces emulgacji tłuszczu, czyli rozbijania go na setki małych elementów. Ich wpływ będzie analogiczny w tym względzie do działania wody. Dzięki tym spalaczom, tłuszcz staje się łatwiejszym substratem energetycznym, który może zostać spalony. Przyjmując porcję FAT TRANSPORTER, suplementu firmy Trec Nutrition, 3 razy dziennie z posiłkami, ułatwisz organizmowi procesy lipolizy.

10. Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne

Temat zdrowia psychicznego jest aktualnie bardzo istotny i warto wspomnieć o tym, że jego stan również może mieć wpływ na odchudzanie bądź tycie. Odpowiednia dieta na płaski brzuch i aktywność fizyczna to owszem, bardzo skuteczne sposoby na tkankę tłuszczową, jednak zdrowie psychiczne i fizyczne również mają ogromny wpływ na masę ciała i łatwość w odchudzaniu.

Badania wskazują, że życie w ciągłym stresie i ekspresowym tempie może nie tylko zaburzyć pracę jelit, ale także prowadzić do niekorzystnych zmian nawyków żywieniowych (nieposkromiony apetyt lub jego absolutny brak)[2], a otyłość może być ściśle powiązana z zaburzeniami hormonalnymi, co z pewnością wymaga konsultacji z lekarzem[3]. Pamiętaj, zdrowie przede wszystkim - płaski brzuch to nie tylko estetyka.

Bibliografia

[1] J. Juranek, J. Całka, A. Zasadowski. Niektóre aspekty leczniczego działania zielonej herbaty.

[2] K. Olejnik, S. Olejnik. Stres psychologiczny. Przyczyny, reakcje organizmu, skutki i osobowościowe uwarunkowania radzenia sobie ze stresem.

[3] M. Demissie, A. Milewicz. Zaburzenia hormonalne w otyłości. Via Medica.

BESTSELLERY

Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku - BOOGIEMAN FOREST FRUIT
Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
99,99
Białko WHEY 100 - WHEY 100 CZEKOLADA-KOKOS 700/900 g
Białko WHEY 100
74,99
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 250 g no bg
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
69,99
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku - CREATINE + 300 g no bg
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku
44,99

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%


SLEEP-ER – suplement na sen w proszku - SLEEP-ER
SLEEP-ER – suplement na sen w proszku
73,99
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps. no bg
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
59,99
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu - TESTOXX 2
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu
59,99