0
MENU

Przedtreningówka – którą wybrać?

Przedtreningówka – którą wybrać?

Przedtreningówka to suplement dość często stosowany przez sportowców dla poprawy wydajności i jakości sesji ćwiczeń. Efekty w dużej mierze zależą od składu suplementu, zatem należy ją dobierać adekwatnie do celu oraz potrzeb. Nie jest to jednak łatwe zadanie, szczególnie dla początkujących adeptów.

Przedtreningówka pompująca

Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszej pompy mięśniowej, poprzez stymulację produkcji tlenku azotu (NO), to najlepiej sięgnąć po mieszankę zawierającą argininę, AAKG i/lub jabłczan cytruliny. Arginina, nasilając wytwórstwo NO, doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, tlenu, składników anaboliczno – regeneracyjnych oraz innych elementów odżywczych do mięśni. Dodatek cytruliny uzupełnia działanie argininy, a do tego przedłuża pompę mięśniową, która może utrzymywać się nawet po zakończeniu ćwiczeń. Wówczas warto zwrócić uwagę np. na AAKG Mega Hardcore lub Nitrobolon czy L-Arginine Xtreme.

AAKG MEGA HARDCORE | AAKG z jabłczanem cytruliny
OR: 10490 / SO: None / ORF: 10490

Kompleks AAKG i jabłczanu cytruliny.

 • Silna pompa mięśniowa;
 • AAKG zawiera aż 2240 mg jabłczanu cytruliny w dziennej dawce.
44,99
Kup teraz

Przedtreningówki podnoszące energię

Niektórzy trenujący, poza pompą mięśniową, doceniają jeszcze właściwości podnoszące poziom energii, nasilające anabolizm, pobudzające, wzmagające koncentrację i zwiększające moc w czasie trwania sesji treningowej. Taka przedtreningówka najczęściej zawiera różne formy kreatyny, kofeinę, taurynę, jabłczan cytruliny i argininę. Dwa ostatnie składniki, standardowo usprawniają przepływ  niezbędnych składników do mięśni, natomiast kofeina nastraja do treningu, podnosi poziom energii i zapewnia lepsze skupienie w czasie wysiłku. Jeśli chodzi o kreatynę, to poza typowym działaniem anabolicznym, pozwala na przeprowadzenie bardziej efektywnego treningu i pozytywnie oddziałuje na przemiany energetyczne. W takim przypadku najlepiej sięgnąć np. po Nitrobolon Energizer czy Nitrobolon II, łączący w sobie najskuteczniejsze formy kreatyny ze związkami pompującymi.

Stack kreatynowy w proszku NITROBOLON II POWDER
OR: 10640 / SO: None / ORF: 10640

Stack kreatynowy polecany wszystkim, którzy trenują intensywnie.

 • Zawiera kreatynę, która poprawia wydolność podczas następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
 • Stack kreatynowy w proszku, łączący jabłczan L-argininy, alfaketoglutaran L-argininy oraz jabłczan cytruliny ze skutecznymi formami kreatyny.
54,99
Kup teraz

Przedtreningówki na wytrzymałość

W niektórych przypadkach bardziej zależy nam na podniesieniu wytrzymałości, opóźnieniu zmęczenia oraz zminimalizowania jego ewentualnych skutków. Wtedy najlepszym wyborem okazuje się przedtreningówkach zawierająca beta-alaninę, która wpływ na zmęczenie i odkwasza na drodze podniesienia produkcji karnozyny. Oczywiście nie wyklucza to obecności innych składników (w przypadku bardziej złożonych mieszanek) lub elementów dodatkowych, takich jak aminokwasy antyoksydanty czy witaminy i minerały. Dobrym pomysłem będzie np. S.A.W., Boogieman Fuel, Carnogenic czy sama beta alanina (np. Beta Alanine 700).

Oczywiście produkty mogą zawierać najróżniejsze mieszanki związków, gdzie występować mogą wszystkie wymienione lub wyłącznie wybrane. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Śmiało można sięgnąć też po inne przedtreningówki o złożonym składzie, takie jak choćby Vandal czy Boogieman, zawierający również adaptogeny (ekstrakt z różeńca górskiego) i kwas ALA.

BESTSELLER
Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
OR: 10760 / SO: None / ORF: 10760

Kultowa przedtreningówka od Trec Nutrition.

 • Skuteczna formuła przedtreningowa;
 • Witaminy z grupy B zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia;
 • Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
99,99
Kup teraz
BESTSELLER
Przedtreningówka S.A.W. POWDER w proszku
OR: 10440 / SO: 10759 / ORF: 10759

Ultra-skoncentrowana formuła przedtreningowa dla profesjonalistów.

 • Zawiera ViNitrox™;
 • Zwiększa motywację do treningu;
 • SAW polecany jest przez zawodowców i amatorów;
 • Kompleks beta-alaniny, kofeiny, L-argininy i kreatyn w proszku.
69,99
Kup teraz