Masz tylko: -15% na odżywki Kod: "PAŹDZIERNIK" MWZ 100 zł
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU

Spalacz tłuszczu – czym są spalacze?

Spalacze tłuszczu to jedne z najpopularniejszych suplementów, wspierających kształtowanie estetycznej sylwetki. Ich zadaniem jest wspieranie i nasilanie spalania nadmiernie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Warto jednak wiedzieć o nich nieco więcej.

spalacze tłuszczu

Składniki spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu to mieszanki składników, aktywnie wspierających walkę z tkanką tłuszczową. Ich rolą jest przyspieszanie tempa przemiany materii, stymulowanie termogenezy i/lub lipolizy i zabezpieczenie przed dalszym magazynowaniem. Zatem jednocześnie stwarzają optymalne warunki redukcyjne, jak też nasilają procesy odpowiedzialne za spalanie oraz zmniejszają dojrzewanie komórek tłuszczowych.

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu podstawowo dzielimy na termogeniki o silnym działaniu oraz nieco słabsze środki lipolityczne. Należy pamiętać, że słabsze nie koniecznie znaczy gorsze. Obie grupy produktów posiadają wady i zalety. Suplementy termogeniczne są ściśle powiązane z procesami termogenezy, a co za tym idzie z ciepłotą ciała i energią cieplną.

Najczęstszym składnikiem aktywnym suplementów tego typu jest kofeina, wpływająca pozytywnie na koncentrację, termogenezę, tempo metabolizmu, poziom energii (pobudzenie) oraz funkcje umysłowe. Towarzystwo innych składników (np. ekstrakt pieprzu, guarana, ekstrakty z gorzkiej pomarańczy, wyciągi z zielonej herbaty) jest w stanie skutecznie wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej, jednocześnie zapewniając odpowiednie warunki do przeprowadzenia sesji treningowej. Charakterystyczną cechą tego typu środków jest najczęściej zwiększenie temperatury i blokowanie receptorów adenozyny. Mimo wszystko należy mieć na uwadze, że termogeniki nie są polecane wszystkim.

spalacze tłuszczu trec

Spalacze tłuszczu - spalacze lipolityczne

Jeśli chodzi o delikatniejsze spalacze lipolityczne, to ich działanie opiera się przede wszystkim na stymulacji metabolizmu początkowego i znacznie sprawniejszej utylizacji kwasów tłuszczowych. Ich zadaniem jest doprowadzenie do nasilenia przemian energetycznych, a co za tym idzie spalania i wykorzystania tłuszczu znajdującego się wewnątrz komórek tłuszczowych. Istotną kwestią jest ich wpływ na zahamowanie dojrzewania owych komórek, co zabezpiecza przed dalszym magazynowaniem i zwiększaniem ich objętości.

Spalacze tłuszczu powinny też zapewniać odpowiednie warunki do przeprowadzenia treningu, co jest szczególnie istotne z uwagi na fakt deficytu kalorycznego podczas trwania okresu redukcyjnego.