Boostery tlenku azotu - pompa mięśniowa

Boostery tlenku azotu - pompa mięśniowa

Suplementacja

19 września 2017, Anonimowy

„Tylko nieliczni wiedzą, czym jest pompa mięśniowa. Żeby to zrozumieć, trzeba jej doświadczyć. To najwspanialsze uczucie, jakie znam. Chcę doprowadzić do pompy, ponieważ wtedy moje mięśnie będą rosły. Pompa oznacza, że moje mięśnie napełniają się krwią, stają się wtedy naprawdę twarde, skóra jest tak napięta, jakby miała za chwilę pęknąć. Mam wrażenie, że ktoś napompował moje mięśnie powietrzem. To fantastyczne uczucie”. Arnold Schwarzenegger

Główne funkcje:

 • zapewniają intensywną pompę mięśniową
 • przyśpieszają wzrost masy mięśniowej
 • sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej
 • zapewniają zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Suplementacja L-argininy przywraca właściwy przebieg syntezy tlenku azotu, a co za tym idzie – zapobiega zwiększonej zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym miażdżycę oraz nadciśnienie). L-arginina podwyższa poziom niektórych hormonów regulujących metabolizm (np. hormonu wzrostu, insuliny, adrenaliny), co zwiększa ilość tlenku azotu i polepsza kontrolę przepływu krwi. Zdrowa produkcja NO jest zatem decydująca dla każdego procesu w ciele, wymagającego krążenia krwi. Tlenek azotu przyspiesza gojenie się ran po cięciach, obtarciach, kontuzjach mięśni, ścięgien i więzadeł. Zapobiega także miażdżycy (twardnieniu tętnic), cukrzycy i zaburzeniom erekcji.

Wyniki badań wskazują także na to, że L-arginina przyjmowana wraz z węglowodanami może przyspieszać i usprawniać rozpoczęcie procesu regeneracji u wszystkich sportowców, nie tylko u kulturystów. Mimo że główne slogany reklamowe boosterów tlenku azotu mówią o niesamowitym uczuciu pompy mięśniowej opisanej przez Arnolda Schwarzeneggera na początku tego artykułu, działanie tych suplementów wychodzi znacznie ponad ten aspekt

Arginina może także pomóc w walce z otyłością. Zapobiega wzrostowi komórek tłuszczowych i stymuluje wzrost wysoce termogenicznej brunatnej tkanki tłuszczowej, która przyspiesza reakcje spalania kalorii i tłuszczu przez organizm. Dodatkowo arginina działa jak chemiczny sygnał przyspieszający metabolizm.

Oznacza to, że nagły wzrost poziomu NO jest w stanie wzmocnić odpowiedź anaboliczną na ćwiczenia. Podanie L-argininy po treningu ma także pozytywne działanie na wyrzut IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) oraz związane z nim długofalowe efekty anaboliczne i stymulację wydzielania testosteronu.

Różne formy argininy.

Alfa-ketoglutaran L-argininy to sól stworzona z aminokwasu argininy i kwasu alfa-ketoglutarowego. Produkty z AAKG wykazują skuteczność w podnoszeniu poziomu hormonów anabolicznych i metabolitów aminokwasów, w tym insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). AAKG działa także antykatabolicznie, wspomagając syntezę białek, a co za tym idzie, wywołuje wzrost mięśni. Badania nad alfa-ketoglutaranem argininy wykazały, że poprawia on zarówno metabolizm aminokwasów (w szczególności argininy), jak i profil elektrolitowy u pacjentów poddanych hemodializie – obydwa te aspekty mogą pomóc, bardzo obciążającym organizm, kulturystom. Dzięki swemu udziałowi w metabolizmie białek alfa-ketoglutaran argininy uznawany jest za produkt zwiększający zarówno procesy anaboliczne, jak i antykataboliczne. Suplementacja tymi związkami powyżej poziomu występującego w normalnej diecie, może dodatkowo nasilić te działania.

Choć standardowa arginina stanowi praktyczniejszy stymulant produkcji hormonu wzrostu, to jednak jej pochodna AAKG lepiej wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Jeśli chcemy zmaksymalizować transport jakiegoś składnika do mięśni poprzez zwiększenie przepływ krwi, lepiej będzie zastosować AAKG MEGA HARDCORE z TRECA. Alfa-ketogluratanL-argininy to forma bardziej stabilna po strawieniu, dzięki czemu bardziej efektywna. Polecam ten suplement szczególnie w formie nowego, płynnego shota.

L-arginina HCl (chlorowodorek L-argininy) to forma doskonale rozpuszczalna w wodzie, jednak ma gorzki smak oraz jest nieco wolniej przyswajalna, niż ta sprzężona z kwasem alfa-ketoglutarowym. Jednak to bardzo dobra alternatywa, która nie daje co prawda aż tak gwałtownej i spektakularnej pompy jak alfaketoglutaran, ale za to działa nieco dłużej.

Jabłczan L-argininy – to sól powstała przez połączenie dwóch cząsteczek L-argininy z jedną cząsteczką kwasu jabłkowego. Jest bardzo wysoce biodostępny, łatwo przyswajalny, dzięki czemu działa szybko, niestety dosyć krótko.

Oczywiście mądrym wyjściem będzie połączenie estru działającego bardzo szybko z tym, który działa wolniej, lecz stabilniej. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie połączenie jabłczanu argininy z jej alfa-ketoglutaranem.

OR: 10760 / SO: 3000 / ORF: 3000
Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku

Kultowa przedtreningówka od Trec Nutrition.

Gramatura: 300 g

 • Skuteczna formuła przedtreningowa;
 • Witaminy z grupy B zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia;
 • Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
99,99
Kup teraz

Omawiając boostery tlenku azotu nie można pominąć cytruliny. Składnik ten jest drugim obok L-argininy najważniejszym aktywatorem produkcji NO w ścieżce wykorzystującej syntezę tlenku azotu. Cytrulina uczestniczy wspólnie z ATP – czyli głównym nośnikiem energii, w procesie skurczu włókien mięśniowych. Czyli, dzięki połączeniu cytruliny i l-argininy będziemy mogli trenować nie odczuwając zmęczenia, co przełoży się na większą intensywność treningów i szybsze postępy. Takie połączenie fantastycznie sprawdzi się także, jeżeli chcemy poprawić regenerację między treningami, a jeszcze lepiej, jeżeli zamierzamy zmniejszyć zmęczenie podczas sesji cardio, ponieważ poprawia naszą kondycję i wytrzymałość.

Badania dowodzą, że jabłczan cytruliny może zmniejszyć uczucie zmęczenia podczas wyczerpującego treningu. Według danych naukowych, suplementacja jabłczanem cytruliny zwiększa produkcję ATP o 34% w wyniku reakcji utleniania, a tempo regeneracji fosfokreatyny o 20%.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, możemy wysnuć wniosek, że suplementacja boosterami tlenku azotu wniesie pozytywny wkład w każdą dyscyplinę sportu, a zawodnicy wytrzymałościowi i sportów walki niesłusznie obawiają się tego typu suplementów. Należy po prostu rozpatrzyć odpowiednie ich dawkowanie oraz porę przyjęcia. Dla kulturystów zasadne będzie zastosowanie od 3 do 6 gramów przed treningiem i tyle samo po nim. W ramach polepszenia transportu tlenu, spalania tkanki tłuszczowej oraz zwiększenia tempa regeneracji substratów energetycznych w sportach wytrzymałościowych oraz w sportach walki, poleca się przyjęcie 4 gramów dziennie w dwóch porcjach oddzielonych od treningu, celem ominięcia uczucia pompy mięśniowej, która w tych dyscyplinach może być dużą przeszkodą. Oczywiście można też zastosować samą suplementację potreningową, celem osiągnięcia wszystkich wymienionych wyżej aspektów z pominięciem uczucia pompy treningowej.

Stackowanie.

Boostery tlenku azotu powodują sprawniejsze dostarczanie substancji odżywczych do ćwiczonych mięśni. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie tego typu suplementu przedtreningowego z boosterem hormonów anabolicznych, kreatyną i aminokwasami.

Ciekawostka.

Uczucie pompy mięśniowej, tak często gwarantowanej na etykiecie boostera tlenku azotu, to nic innego jak zwiększony napływ krwi do mięśni. Przekłada się to na zwiększoną ilość substancji odżywczych dostarczanych do pracujących mięśni, co gwarantuje szybszą regenerację i wzrost ćwiczonego obszaru. Wykonanie dużej liczby powtórzeń i skrócenie przerw pomiędzy seriami dodatkowo zwiększą odczucie pompy mięśniowej.

OR: 10490 / SO: 1100 / ORF: 1100
AAKG MEGA HARDCORE | AAKG z jabłczanem cytruliny

Kompleks AAKG i jabłczanu cytruliny.

120 lub 240 kapsułek.

 • Silna pompa mięśniowa;
 • AAKG zawiera aż 2240 mg jabłczanu cytruliny w dziennej dawce.
49,99
Kup teraz
OR: 10730 / SO: 930 / ORF: 930
CITRULLINE SYNERGY w proszku

Połączenie dwóch form cytruliny.

 • Zawiera jabłczan cytruliny i L-cytrulinę.
69,99
Kup teraz

Spis treści

  Polecane Kategorie

  AAKG MEGA HARDCORE | AAKG z jabłczanem cytruliny - AAKG MEGA HARDCORE 120 kaps. no bg
  AAKG MEGA HARDCORE | AAKG z jabłczanem cytruliny
  49,99

  BESTSELLERY

  Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku - BOOGIEMAN FOREST FRUIT
  Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
  99,99
  Białko WHEY 100 - WHEY 100 CZEKOLADA-KOKOS 700/900 g
  Białko WHEY 100
  79,99
  Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 250 g no bg
  Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
  69,99
  Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku - CREATINE + 300 g no bg
  Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku
  44,99

  Najniższa cena:  62,99 zł -29%

  Cena regularna:  62,99 zł -29%


  SLEEP-ER – suplement na sen w proszku - SLEEP-ER
  SLEEP-ER – suplement na sen w proszku
  73,99
  Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps. no bg
  Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
  59,99
  TESTOXX – ziołowy booster testosteronu - TESTOXX 2
  TESTOXX – ziołowy booster testosteronu
  59,99