Spirulina – co to jest, właściwości i korzyści ze stosowania
Spirulina to niebiesko-zielona alga, która w ostatnim czasie została zaliczona do grupy super food. Sprawdź, jak działa i czym jest spirulina.
Czy białko buduje masę mięśniową?
Białko to podstawowy element budulcowy naszych mięśni. Przy budowaniu masy mięśniowej najważniejszym aspektem jest utrzymywanie odpowiednich bilansów składników pokarmowych i uzupełnianie niedoborów. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dostarczyć protein z dobrego jakościowo źródła. Wówczas świetnym rozwiązaniem może być odżywka białkowa.
Jaki trening na spalanie tłuszczu jest najskuteczniejszy?
Jeden z mentorów Macieja Bielskiego - John Meadows - powiedział kiedyś słynną maksymę, która stanowi podstawę w rozumieniu spalania tkanki tłuszczowej w perspektywie długoterminowej: "Aeroby nie spalają tłuszczu. Mięśnie spalają tłuszcz.". Na czym polega cały fenomen?
Co daje, jak działa i co to jest przedtreningówka? Sprawdź, zanim zastosujesz!
Regularna aktywność fizyczna to sprawdzony sposób na lepszą kondycję i samopoczucie. Wiele badań naukowych dowodzi również, że stanowi ona ważny czynnik profilaktyczny wielu chorób. Cel treningów wśród osób ćwiczących może być jednak zupełnie inny. Wielu z nas zależy na budowaniu masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz uzyskać lepsze rezultaty treningów, koniecznie sprawdź, czym jest przedtreningówka i jak działa ten suplement.
Jakie suplementy na redukcję?
Podczas redukcji tkanki tłuszczowej należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest prawidłowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Kolejną stanowi regularna aktywność fizyczna, która również sprzyja utracie niechcianych kilogramów. Swoje efekty można dodatkowo poprawić poprzez starannie dobraną suplementację. Jakie suplementy diety wybrać, aby spalanie tkanki tłuszczowej było wydajniejsze? W poniższym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie.
Białko - czy warto stosować przy odchudzaniu?
Białko to ogromny sprzymierzeniec odchudzania, stąd stanowczo powinniśmy docenić ten składnik diety, gdy wypowiadamy walkę zbędnym kilogramom. Proces odchudzania sam w sobie nie jest łatwy, jednak można się wspomóc produktami, które zawierają białko.
Tribulus terrestris - komu możemy go polecić?
Tribulus terrestris to nazwa rośliny, która zawiera aktywne substancje nazywane saponinami sterydowymi. Są to związki, które wykazują zdolność przyłączania się cholesterolu i tworzenia z nim aktywnych związków, w tym także imitujących testosteron. W medycynie ludowej Tribulus terrestris (inna nazwa to buzdyganek naziemny) stosowany jest od tysięcy lat w celu poprawy libido i potencji. Jakie są jego właściwości i sposób użycia?
Dieta biegacza - zasady i przykładowy jadłospis
Odpowiednio zbilansowany sposób żywienia wpływa na dobre samopoczucie oraz stanowi ważny element profilaktyki wielu chorób, zwłaszcza dietozależnych. Jest on jednak równie istotny podczas ćwiczeń. Doskonałym tego przykładem jest dieta biegacza, która może wpływać na osiągane wyniki oraz wytrzymałość organizmu na długich dystansach. Sprawdź, jak podejść do komponowania diety biegacza, aby dostarczyć sobie niezbędnej energii, składników odżywczych, a także potrzebne witaminy i minerały.
Jak obniżyć homocysteinę? Kwas foliowy i inne witaminy z grupy B mogą Ci pomóc!
Wielu z nas uważa dziś, że główną przyczyną większości chorób krążeniowych jest cholesterol. Do walki z tym „wrogiem” przemysł spożywczy i farmaceutyczny wypromował masę produktów, na obrocie których określone sektory zarabiają krocie. Okazuje się jednak, że cholesterol nie jest taki straszny, jakim go malują i wcale ten zawarty w pożywieniu nie ma decydującego znaczenia w kształtowaniu ustrojowego poziomu cholesterolu. O wiele więcej złego jest w stanie wyrządzić inny związek, który powstaje niemal w każdej sekundzie w naszym organizmie - homocysteina (Hcy). Co to jest homocysteina i jak radzić sobie z jej negatywnymi skutkami? Odpowiadamy.
Co daje jabłczan kreatyny – działanie i efekty
Najczęściej spotykaną na rynku formą stabilizowaną kreatyny jest właśnie jabłczan kreatyny, czyli kreatyna połączona z 2-3 cząsteczkami kwasu jabłkowego. Nawet jeżeli związek ten zetknie się z nieodpowiednim pH w układzie pokarmowym, to działanie jabłczanu kreatyny spowoduje hydrolizę cząsteczki (rozpad na kreatynę i kwas jabłkowy), a nie konwersję do bezużytecznej kreatyniny. Większa stabilność jabłczanu kreatyny to dopiero początek jego zalet.