Baza wiedzy

Erytrol – 5 powodów, żeby zastąpić nim cukier

Erytrol to niskokaloryczna substancja słodząca, której 1 g dostarcza tylko 0,2 kcal. Dla porównania taka sama ilość glukozy czy cukru stołowego (sacharoza – dwucukier) to aż 4 kcal!

WITANOLIDY - co to są i w jaki sposób działają?

WITANOLIDY - co to są i w jaki sposób działają?

24 maja 2018, Katarzyna Matella

Witanolidy to związki występujące w roślinach wykazujące aktywność biologiczną. Witanolidy działają cytostatyczne (przeciwnowotworowo, wpływ toksyczny na komórki nowotworowe), przeciwbakteryjne, antyseptyczne (odkażająco). Witanolidy wpływają na organizm człowieka uspokajająco, obniżają ciśnienie krwi (działanie hipotensyjne). Najpopularniejsze związki należące do tej grupy to witanolid D i witaferyna A.

Dieta odchudzająca – 10 zasad zdrowego odchudzania

Dieta odchudzająca – 10 zasad zdrowego odchudzania

8 maja 2018, Katarzyna Matella


O wyłuskanie najważniejszych pryncypiów zdrowego i skutecznego odchudzania poprosiliśmy Katarzynę Matellę – żywieniowca, autorkę licznych książek z zakresu żywienia i treningu. 

BLACK FRIDAY w Trec.pl

20 listopada 2017, Trec Team
Black Week 2022
Redexx – rewolucyjny spalacz tłuszczu

Redexx – rewolucyjny spalacz tłuszczu

12 października 2017, Trec Team

Redexx to nie tylko skuteczny spalacz tłuszczu ale także pogromca niszczycielskich wolnych rodników, które mają swój udział w rozwoju wielu współczesnych chorób z nowotworami włącznie.

Na rynku mamy obecnie wiele produktów, które ułatwiają pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Jedne działają termogenicznie, inne nasilają procesy emulgacji (rozbijania) tłuszczu, jeszcze inne redukują apetyt lub nasilają wysiłkowe przemiany energetyczne. Często jest tak, że klienci owszem czują podwyższoną ciepłotę po termogeniku, ale doskwiera im uporczywy apetyt, który każe sięgać po wysokokaloryczne przekąski, co przekreśla skuteczność podejmowanych działań odchudzających.

Redexx wyznacza nowe standardy w stymulacji spalania tłuszczu, gdyż łączy siłę termogenika i skutecznego reduktora apetytu.

Kreatyna - mniejsze zmęczenie, większa wydajność

Kreatyna - mniejsze zmęczenie, większa wydajność

19 września 2017, Redakcja Trec

W dobie multiskładnikowych suplementów okołotreningowych, najeżonych wieloma przedziwnymi związkami o długich nazwach estrów i licznymi określeniami łacińskimi, mało kto pamięta o dobrze przebadanych i bardzo skutecznych kreatynie, BCAA i glutaminie. O umiejętnym łączeniu suplementów (stackowaniu) pisze się obecnie dużo. Wszystko dzięki synergii i oddziaływaniu na wiele procesów fizjologicznych jednocześnie, połączenie trzech składników da dużo lepszy efekt niż stosowanie każdego z nich osobno. W dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawowe efekty działania i zadania kreatyny.

Boostery tlenku azotu - pompa mięśniowa

Boostery tlenku azotu - pompa mięśniowa

19 września 2017, Anonimowy

Suplementacja L-argininy przywraca właściwy przebieg syntezy tlenku azotu, a co za tym idzie – zapobiega zwiększonej zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym miażdżycę oraz nadciśnienie). L-arginina podwyższa poziom niektórych hormonów regulujących metabolizm (np. hormonu wzrostu, insuliny, adrenaliny), co zwiększa ilość tlenku azotu i polepsza kontrolę przepływu krwi.

Suplementy przedtreningowe - zwiększ tempo!

Suplementy przedtreningowe - zwiększ tempo!

19 września 2017, Redakcja Trec

To, w jakim tempie będziesz odnotowywał postępy w swojej dziedzinie sportu zależy przede wszystkim od tego, jak ciężko będziesz trenował. Z tego właśnie powodu suplementy, które wpłyną na jakość i intensywność Twojego treningu powinny być precyzyjnie dobrane do Twoich potrzeb.

Energia i koncentracja - skuteczna suplementacja

Energia i koncentracja - skuteczna suplementacja

19 września 2017, Redakcja Trec

Sport, praca i codzienna aktywność wymagają od naszego organizmu maksymalnej mobilizacji. Aby sprostać różnorodnym zadaniom, mózg musi pracować bardzo szybko i nieustannie przekazywać impulsy nerwowe do komórek w całym organizmie. Czasami jednak nawet najlepsza maszyna traci wydajność. Pojawia się zmęczenie, które jest normalną odpowiedzią układu nerwowego na nadmiar zadań. Warto wtedy sięgnąć po substancje zwiększające wydolność naszego mózgu i podwyższyć tym samym swoją produktywność i efektywność.

Odżywki węglowodanowe - skuteczna suplementacja

Odżywki węglowodanowe - skuteczna suplementacja

19 września 2017, Anonimowy

Węglowodany uzyskiwane z pożywienia są zamieniane w glikogen, który odkłada się w mięśniach. Dokładnie tak samo, jak tankujemy samochód przed podróżą, mięśnie muszą być wypełnione glikogenem przed treningiem. Im jesteśmy aktywniejsi, tym więcej tych związków potrzebujemy, dlatego w dzisiejszej części przybliżymy wam działanie odżywek typu carbo.

Witaminy na masę - zapotrzebowanie na witaminy w sporcie

Witaminy na masę - zapotrzebowanie na witaminy w sporcie

19 września 2017, Janusz Ziółkowski

O ważnej roli witamin w zachowaniu zdrowia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Te mikroskładniki odpowiedzialne są za regulację wielu mechanizmów zachodzących w naszych organizmach. Są również bardzo istotne w sporcie, na przykład w okresie budowania masy mięśniowej. Na jakie witaminy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, chcąc zbudować solidną muskulaturę?