Baza wiedzy

Trening kettlebell

Trening kettlebell

15 stycznia 2021, Redakcja Trec
Trening kettlebell to inne określenie treningu z odważnikami, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Rozwiązanie to jest niezwykle proste, jednak stwarza szereg możliwości podczas ćwiczeń. Dzięki temu trening z kettlebells można wykonać praktycznie na całe ciało. Po odważniki chętnie sięgają nie tylko miłośnicy sportów siłowych, ale również amatorzy, którzy poszukują nowych metod treningowych, przynoszących zadowalające rezultaty.
Jak szybko przytyć?

Jak szybko przytyć?

15 stycznia 2021, Anonimowy
Mimo że jako społeczeństwo mamy coraz więcej problemów z nadwagą i otyłością, to wciąż wiele osób mierzy się z całkowicie przeciwnym zjawiskiem. W efekcie poszukują oni porad, co zrobić, żeby przytyć. Zagadnienie to wymaga indywidualnego podejścia do każdej osoby, ponieważ niska masa ciała może być wynikiem choroby, predyspozycji genetycznych, przyspieszonej przemiany materii, czy też stylu życia. Warto jednak dowiedzieć się, co jeść, żeby przytyć i wprowadzić te zasady w życie.
Ashwagandha - rano czy wieczorem?

Ashwagandha - rano czy wieczorem?

15 stycznia 2021, Anonimowy
Ashwagandha, czyli witania ospała to roślina pochodząca z Indii. Posiada ona wiele cennych dla zdrowia właściwości, redukuje stres, pozytywnie wpływa na układ odpornościowy i układ nerwowy, a także ogranicza uczucie zmęczenia. Roślina ta już od lat wykorzystywana jest w medycynie ajurwedyjskiej, co zadecydowało o wzroście jej popularności. Ashwagandha coraz chętniej zażywana jest też przez sportowców, ponieważ wspiera osiąganie lepszych wyników.
Co jeść na redukcji?

Co jeść na redukcji?

10 grudnia 2020, Redakcja Trec
Szczupła sylwetka stanowi obecnie synonim atrakcyjności, jednak jednocześnie wspiera zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie bez powodu coraz więcej osób poszukuje sposobu na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Kluczem do sukcesu jest wprowadzenie do swojego życia większej dawki aktywności fizycznej oraz ograniczenie kaloryczności posiłków. Prawidłowo dobrana dieta redukcyjna, bo o niej mowa to sposób na ograniczenie tkanki tłuszczowej bez efektu jojo.
Kreatyna a alkohol

Kreatyna a alkohol

10 grudnia 2020, Redakcja Trec
Nie jest tajemnicą, że alkohol i zdrowy tryb życia nie idą w parze. Niejednokrotnie potrafi on zaprzepaścić wypracowane efekty oraz zniechęcić do dalszych ćwiczeń i prawidłowo zbilansowanego odżywiania. Dietetycy oraz trenerzy personalni podkreślają, że budowanie formy wymaga ograniczenia, a najlepiej wyeliminowania alkoholu. Jak jednak wygląda to w przypadku suplementów? Czy kreatyna i alkohol może dawać negatywne skutki?
Budowanie masy mięśniowej

Budowanie masy mięśniowej

23 listopada 2020, Redakcja Trec
Wyrzeźbiona i atletyczna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn. Budowanie masy mięśniowej nie należy jednak do łatwych zadań, ale dzięki silnej determinacji i regularności jest jak najbardziej możliwe.
Białko - przed czy po treningu?

Białko - przed czy po treningu?

19 listopada 2020, Redakcja Trec
Białko to jeden z podstawowych składników odżywczych, będący budulcem ludzkiego organizmu. Składnik ten stanowi około 20 proc. naszej masy ciała, dlatego nie może go zabraknąć w codziennej diecie.
Czy boostery testosteronu działają?

Czy boostery testosteronu działają?

28 października 2020, Redakcja Trec
Boostery testosteronu można zaliczyć do grupy często wykorzystywanych preparatów mających na celu podniesienie poziomu testosteronu w organizmie.
Jak ćwiczyć na siłowni, żeby schudnąć?

Jak ćwiczyć na siłowni, żeby schudnąć?

16 października 2020, Redakcja Trec
Wiele osób borykających się z nadmierną masą ciała zadaje sobie pytanie, jak ćwiczyć, żeby schudnąć. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ aktywność fizyczna tuż obok prawidłowo zbilansowanej diety redukcyjnej jest kluczowa, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej.
Trening FBW (Full Body Workout)

Trening FBW (Full Body Workout)

16 października 2020, Redakcja Trec
Istnieje wiele powodów, dla których decydujemy się na regularne treningi. Najczęściej zależy nam na dobrym samopoczuciu i szczupłej sylwetce, jednak dla wielu osób równie istotne jest budowanie muskulatury lub ćwiczenia wzmacniające. Mając na uwadze tak różne cele, ciężko jest znaleźć jeden uniwersalny zestaw ćwiczeń. Większość z nas powinna jednak spróbować treningu FBW, czyli Full Body Workout.
Cytrulina i tlenek azotu (NO)

Cytrulina i tlenek azotu (NO)

22 listopada 2019, Katarzyna Matella

Cytrulina zasłynęła w suplementacji głównie ze względu na swoją ważną rolę w produkcji NO, który rozszerza naczynia krwionośnie i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego układu krążenia. 

Izolat białka - warto go łyknąć z rana i po treningu

Izolat białka - warto go łyknąć z rana i po treningu

18 listopada 2019, Katarzyna Matella

Białko pochodzi od greckiego słowa proteo, które oznacza pierwszy, najważniejszy. Białko jest źródłem aminokwasów, pełniących szerokie spektrum funkcji w ustroju. Jest ono potrzebne do syntezy białek ustrojowych, które pełnią funkcje budulcowe, regulatorowe (przeciwciała, enzymy, hormony). Białko jest niezbędne do wzrostu, naprawy tkanek, sterowania procesami metabolicznymi (enzymy), regulowania gospodarki wodnej (zdolność wiązania wody), kwasowo – zasadowej (funkcja buforu), transportu substancji (np. żelaza).