-10% od 199 zł   z kodem: KWIECIEN10   Masz tylko: 

Baza wiedzy

Co to jest tauryna?

Co to jest tauryna?

14 października 2022, Redakcja Trec
Tauryna to niebiałkowy aminokwas wykorzystywany bardzo często w suplementach diety dla sportowców oraz osób aktywnych. Stosowanie tauryny wspiera osiąganie oczekiwanych efektów treningowych i może ułatwiać realizację swoich sportowych celów. Warto więc poznać szczególne właściwości tego składnika i ocenić, czy suplementacja tauryny sprawdzi się również w twoim przypadku.
Powrót na siłownię - jak go zaplanować i zrealizować?

Powrót na siłownię - jak go zaplanować i zrealizować?

12 października 2022, Redakcja Trec
Zwykle treningi przerywa się z kilku konkretnych powodów: choroba, kontuzja, ciąża, wakacje lub lenistwo. Oczywiście przyczyn może być dużo więcej, a przerwy różnią się od siebie czasem ich trwania. Jedno jest jednak pewne – powrót do trenowania w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych i należy go prawidłowo zaplanować.
Vitargo  - jak uzupełnić glikogen bez obciążania żołądka i skoku poziomu cukru?
Glikogen to ważny materiał zapasowy, który stanowi niezbędne źródło glukozy dla mózgu oraz mięśni. Składnik ten jest szczególnie istotny wśród osób aktywnych, którym zależy na zwiększeniu wytrzymałości organizmu. Sprawdź, czym dokładnie jest glikogen oraz gdzie można go znaleźć.
Jak poprawić wydolność organizmu?

Jak poprawić wydolność organizmu?

12 sierpnia 2022, Redakcja Trec
Każdej trenującej osobie zależy na poprawie swoich wyników sportowych. W tym celu warto zwiększyć wydolność organizmu, aby treningi były komfortowe i bezpieczne. Wyróżniamy dwa rodzaje wydolności organizmu - tlenową (aerobową), której towarzyszy długotrwały wysiłek fizyczny oraz beztlenową (anaerobową), kiedy obciążenie treningowe jest duże, lecz krótkotrwałe. Jak poprawić wydolność obu tych jednostek, aby rozwijać swoją sprawność?
Białko - przed czy po treningu?

Białko - przed czy po treningu?

23 czerwca 2022, Redakcja Trec
Odżywki białkowe cieszą się dużą popularnością wśród osób aktywnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej diety w proteiny oraz wsparcie budowania masy mięśniowej. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, kiedy najlepiej sięgnąć po białko - przed czy po treningu? Poznaj odpowiedź i wybierz rozwiązanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb!
Beta alanina - co to jest i jak działa?

Beta alanina - co to jest i jak działa?

23 czerwca 2022, Redakcja Trec
Beta-alanina to jeden z najczęściej wybieranych suplementów diety wśród sportowców. Zadecydowały o tym jej cenne właściwości zwiększające zdolności wysiłkowe i ułatwiające budowanie masy mięśniowej. Składnik ten chętnie wybierają kulturyści, kolarze, triatloniści oraz osoby trenujące na siłowni. Warto więc wiedzieć, jak działa beta-alanina, zanim zdecydujesz się na ten suplement diety.
Białko WPC - co to jest i jaki ma skład? Poznaj białko WPC na odchudzanie!
Białko to tuż obok węglowodanów i tłuszczów jeden z najważniejszych składników odżywczych naszego organizmu. Pełni ono funkcje budulcowe i regeneracyjne, a także wchodzi w skład wielu hormonów, enzymów oraz komórek odpornościowych. Jego odpowiednia podaż wraz z dietą i suplementacją ma szczególnie istotne znaczenie dla osób aktywnych budujących masę mięśniową oraz dla osób odchudzających się.
Regeneracja podczas snu. Jak zadbać o dobry sen?

Regeneracja podczas snu. Jak zadbać o dobry sen?

13 kwietnia 2022, Redakcja Trec
Zdrowy i efektywny sen to podstawa regeneracji całego organizmu. Niedostateczna ilość snu lub jego słaba jakość sprawia, że czujemy się zmęczeni, a nasza codzienna wydajność znacznie spada. Przedłużająca się bezsenność może sprzyjać wielu chorobom, takim jak otyłość, cukrzyca, depresja oraz choroby układu nerwowego i układu krążenia. Dodatkowo mogą pojawić się problemy skórne oraz spadek samopoczucia związany z brakiem snu. Warto więc poszukać sposobu, który ułatwi zasypianie oraz przywróci prawidłowe działanie rytmu dobowego.
Beta alanina – fakty i mity

Beta alanina – fakty i mity

22 marca 2022, Redakcja Trec
Beta alanina to popularny aminokwas. Jest to suplement diety kierowany przede wszystkim do osób, które pragną poprawić wyniki sportowe niezależnie od uprawianej dziedziny sportu. Jej celem nie jest jednak jedynie osiągnięcie poprawy wyników sportowych i możliwości wysiłkowych. Beta alanina pozytywnie wpływa na efektywność i wydajność przeprowadzanych treningów. W Internecie można znaleźć naprawdę wiele informacji na jej temat, ale dla uzyskania jak najlepszych wyników należy wiedzieć, co jest faktem, a co mitem.
Dieta na masę

Dieta na masę

22 marca 2022, Redakcja Trec
Jak nietrudno się domyślić, większość naszej wiedzy na temat technik treningowych wywodzi się z różnorakich badań lub ma w nich swoje poparcie. A czy wiecie, jakie w tym celu zostały przeprowadzone testy i jakie były ich rezultaty? Spokojnie, to nie będzie wykład z historii: skoncentrujemy się na najnowszych badaniach oraz ich wynikach i zrobimy to bardzo szczegółowo. Przed nami same konkrety, czyli to, co prawdziwi zapaleńcy kulturystyki cenią sobie najbardziej!
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu?

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu?

21 marca 2022, Redakcja Trec
Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego jest istotnym działaniem, które pomaga osiągnąć wzrost masy mięśniowej, spadek masy ciała lub po prostu utrzymać aktualną masę ciała. Warto obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, aby chociażby mieć świadomość tego, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać, zależnie od tego, do czego dążysz.
Czy spalacze tłuszczu działają?

Czy spalacze tłuszczu działają?

14 lutego 2022, Redakcja Trec
Stosowanie spalaczy tłuszczu to jeden z popularnych sposobów przyspieszających redukcję masy ciała. Ich zadaniem jest przyspieszanie tempa metabolizmu oraz zwiększenie wydatku energetycznego poprzez nasilenie spalania tkanki tłuszczowej. Jak działają spalacze tłuszczu w praktyce oraz czy rzeczywiście hamują uczucie głodu? Sprawdź, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń!