-10% od 199 zł   z kodem: KWIECIEN10   Masz tylko: 

Baza wiedzy

Plan treningowy na masę dla początkujących

Plan treningowy na masę dla początkujących

26 lutego 2024, Redakcja Trec
Wzrost masy mięśniowej jest korzystny dla sylwetki niezależnie od płci. Proces budowania mięśni należy jednak podzielić na okresy. Pierwszym z nich jest tak zwana masa, polegająca na wykonywaniu mocniejszych ćwiczeń izolowanych oraz wielostawowych w połączeniu z dodatnim bilansem kalorycznym. Kolejnym okresem jest redukcja, której celem jest odsłonięcie zbudowanej muskulatury. Korzyści, jakie niesie trening siłowy, są olbrzymie zarówno dla osób początkujących, jak i zawodowych sportowców. Nie powinny się go obawiać kobiety, ponieważ może wysmuklić ich sylwetkę i nadać jej jędrności.
Dieta niskowęglowodanowa - zasady, jadłospis, efekty

Dieta niskowęglowodanowa - zasady, jadłospis, efekty

29 stycznia 2024, Redakcja Trec
Popularność diety niskowęglowodanowej wynika przede wszystkim z tego, że jej stosowanie prowadzi do redukcji masy ciała. Mimo to dieta low carb budzi wiele kontrowersji i dyskusji, a zdania na jej temat są podzielone. Na czym polega fenomen tej diety i kto może ją stosować?
Dieta Keto - zasady, jadłospis, wady i zalety diety ketogenicznej
Ciężko jest uzyskać jedną, konkretną definicję diety ketogenicznej, można jednak nakreślić podstawowe informacje, które opisują tę dietę. Przede wszystkim jest ona dietą wysokotłuszczową i niskowęglowodanową. To prowadzi do wystąpienia ketozy odżywczej, która wpływa na różne mechanizmy zachodzące w organizmie. Dieta ketogeniczna cieszy się coraz większą popularnością, co spowodowane jest potencjalnym pozytywnym wpływem tej diety na utratę masy ciała.
Dieta wegetariańska na masę

Dieta wegetariańska na masę

15 stycznia 2024, Redakcja Trec
Dieta wegetariańska opiera się na wykluczeniu samego mięsa oraz potraw je zawierających z jadłospisu. Mądrze zbilansowana dieta bez mięsa może bez problemu dostarczyć Ci odpowiednią ilość białka i innych składników odżywczych do tego, aby Twoje masa mięśniowa wzrosła. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić!
Dieta śródziemnomorska - zasady, jadłospis, efekty

Dieta śródziemnomorska - zasady, jadłospis, efekty

8 stycznia 2024, Redakcja Trec
Pojęcie "dieta śródziemnomorska" używane jest w odniesieniu do sposobu żywienia, który znany jest już od stuleci. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego dieta ta uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie!
Ćwiczenia na triceps - 7 najlepszych ćwiczeń

Ćwiczenia na triceps - 7 najlepszych ćwiczeń

14 grudnia 2023, Redakcja Trec
Budowa anatomiczna tricepsa nie jest zbyt skomplikowana. Mięsień trójgłowy ramienia, czyli triceps, zbudowany jest z 3 głów: długiej głowy tricepsa, bocznej i przyśrodkowej. Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na tricepsy oraz czy można trenować triceps w domu. Czas na mocny triceps!
Ćwiczenia na brzuch w domu - 6 najlepszych ćwiczeń

Ćwiczenia na brzuch w domu - 6 najlepszych ćwiczeń

30 listopada 2023, Redakcja Trec
Trening ABS, czyli Abdominal Body System, to nic innego, jak trening brzucha. Niewątpliwie każda osoba, która dba o swoją sylwetkę, marzy o idealnie wyrzeźbionym sześciopaku, ale nie każdy wie, jak to osiągnąć. Chcesz wiedzieć, jak zrobić trening brzucha w domu? Zapraszam do lektury!
Prezent dla sportowca - niskie ceny na BLACK WEEK w Trec

Prezent dla sportowca - niskie ceny na BLACK WEEK w Trec

20 listopada 2023, Redakcja Trec
Szukasz prezentu dla sportowca na nadchodzące Mikołajki lub Święta Bożego Narodzenia? Zbliżający się BLACK WEEK 2023 to idealny moment, aby kupić świąteczne upominki dla siebie lub bliskich, a przy okazji sporo zaoszczędzić. W naszej ofercie znajdziesz odżywki, suplementy diety, odzież oraz akcesoria, które będą trafionym prezentem dla osób aktywnych. Sprawdź, jaki prezent dla sportowca wybrać i ciesz się radością swoich najbliższych!
Ćwiczenia na barki - 6 najlepszych ćwiczeń na barki

Ćwiczenia na barki - 6 najlepszych ćwiczeń na barki

16 listopada 2023, Redakcja Trec
Silne, szerokie barki to marzenie każdego, kto pracuje nad swoją sylwetką. Sama anatomia mięśni barków jest dość łatwa - przede wszystkim znajduje się tu mięsień naramienny, który podzielony jest na akton przedni, akton środkowy i akton tylny, ale czas przejść do konkretów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozbudować mięśnie barków, przeczytaj ten artykuł!
Białko roślinne - co to, źródła, przyswajalność

Białko roślinne - co to, źródła, przyswajalność

6 listopada 2023, Redakcja Trec
Świadomość wegetarian i wegan jest coraz większa, natomiast pewne błędy żywieniowe wciąż się zdarzają i może być ciężko je wyeliminować. Jednym z najpoważniejszych błędów jest zbyt mała ilość białka w diecie lub jego całkowity brak. Niedobór białek w diecie wegetariańskiej i wegańskiej może powodować ogromne problemy zdrowotne, więc warto postarać się tak planować swoje posiłki, aby dostarczać do organizmu odpowiednią ilość białka.
Upadek mięśniowy - co to, rodzaje, dla kogo i czy warto do niego trenować?
Trening do upadku mięśniowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób uczęszczających na siłownię. Zdania na jego temat są mimo wszystko bardzo podzielone - niektórzy twierdzą, że trening do upadku jest złym pomysłem, niektórzy uważają, że powinno się stosować upadek mięśniowy za każdym razem. Jest też grupa osób, które uważają, że trzeba znaleźć w tym złoty środek. Więc co robić?
Trening cardio – zasady, założenia, zalety

Trening cardio – zasady, założenia, zalety

11 października 2023, Redakcja Trec
Trening cardio niewątpliwie jest bardzo popularną aktywnością fizyczną, która znalazła swoich zwolenników nie tylko wśród zawodowych sportowców, ale także amatorów. Cardio pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu i dobre samopoczucie. Czy wiesz dlaczego?